همیشه در کنار مردمیم

همراهی اکوسیستم استارتاپی ایران با محکومیت حمله تروریستی کرمان

به گزارش روابط عمومی انجمن تجارت الکترونیک تهران، چهارشنبه 13 دی ماه 1402. خط خبرها تغییر کرد و همه جا پر شد از یک حادثه احتمالی. هنوز هیچ خبری تایید نشده و چشم‌وگوش تمام ایران سوی کرمان رفته است. اخبار تایید شد و بهت همه‌جا و همه‌کس را فرا گرفته است. این تازه اول ماجرای یک داغ ملی بود. حادثه تروریستی دلخراشی، در مسیر گلزار شهدای کرمان، رخ داده بود که غمی عمیق را بر دل ملت ایران نشاند.

در این حادثه تروریستی و طبق آمارهای رسمی، ۹۱ نفر به شهادت رسیدند و تعداد زیادی نیز مجروح شدند. این عمل جنایتکارانه، بار دیگر نشان داد که دشمنان قسم‌خورده این آب و خاک، از هیچ اقدامی برای ضربه زدن به امنیت و آرامش مردم ایران، دریغ نمی‌کنند؛ خواه تحریم‌های ظالمانه باشد و خواه ریختن خون هم‌وطنان‌مان.

این حادثه، دل هر ایرانی را به درد آورد و کسب‌و‌کارهای اینترنتی و استارتاپ‌ها را نیز در سوگ نشاند.

فعالان کسب و کارهای اینترنتی، از همان ساعات ابتدایی وقوع حادثه با انتشار پست‌ها و توییت‌های متعدد در فضای مجازی، نسبت به این حادثه واکنش نشان دادند  و  پیام‌های تسلیت خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه کرد، تلاش برخی رسانه‌های رسمی برای ایجاد دوقطبی بین استارتاپ‌ها و مردم است. این رسانه‌ها، با انتشار اخبار و گزارش‌های تحریف شده، سعی می‌کنند که این اکوسیستم فعال و جوان را به‌عنوان یک گروه خاص و جدا از مردم معرفی کنند.

 

بر کسی پوشیده نیست که تحریف حقیقت و انتشار اطلاعات خلاف واقع در مواردی از این دست، چگونه می‌تواند اعتماد عمومی را سلب کند. تصاویر فوق، تنها بخشی از همراهی کسب‌وکارهای آنلاین و افراد موثر این اکوسیستم با این ضایعه‌ی ملی بوده است. بهتر آن است که رسانه‌های رسمی پیش از نتیجه‌گیری و انتشار گزارش‌های کاذب، قدری جست‌وجوی بیشتری داشته باشند و از مراجع و نهادهای مربوطه درباره‌ی پیش‌فرض‌های‌شان اطلاعات دریافت کنند.

*
*
*